Anasayfa / Genel Videolar / Animasyon Yapma

Animasyon Yapma

Son zamanlarda profesyonel herkes animasyon yapma yolunu tutmakta. Şirketler, firmalar, freelancer çalışanlar, web siteleri ve niceleri bir üst seviyeye çıkmak ve daha iyi şartlar altında işlerini devam ettirebilmek için animasyon reklam videosu yaptırırlar ve sosyal medyalara/tv kanallarına reklam vererek müşteri elde ederler. Bizler ise sizlerin düşünceleri doğrultusunda animasyonlarınızı oluşturur, teslim ederiz. 48 saat içinde animasyonunuzu hazırlayıp dilediğiniz yere yükleriz. Örnek olarak yaptığımız animasyon videolar aşağıda verilmiştir. Beğenirseniz ve size bir çalışma yapmamızı isterseniz animasyon yapma iletişim formunu doldurup bize göndermeniz yeterli olacaktır.

Animasyon Yapma İletişim Formu

[]
1
İletişim ve Sipariş Formu
Adınız Soyadınızisminiz ve soyisminiz
Telefon Numaranıztelefon & whatsapp
İsteğinizi Anlatınızlütfen istediğiniz video detaylarını belirtin. çözünürlük kalitesi, süresi, ne için hazırlanacağı vs..
0 /
Previous
Next

Animasyon Örnekleri

Animasyon Fiyatları

Kurgu bize bırakıldığı zaman aşağıdaki fiyatlar geçerlidir. Kurgu sizin tarafınızdan belirlenecekse özel teklif isteyiniz.

SD Çözünürlük

369/30 sn
369/30 sn
 • 480p Çözünürlük
  854x480px boyutlarındadır.
 • En uygun fiyat
  Videolar arasında fiyatı en uygun çözünürlüktür.
 • Youtube yükleme
  Videonuz ücretsiz olarak youtube.com da yayınlanır.
 • Fon müzik belirleme
  Fon müziğinizi kendiniz belirlersiniz.

HD Çözünürlük

379/30 sn
379/30 sn
 • 720p Çözünürlük
  1280x720px boyutlarındadır.
 • Youtube backlink
  Youtube.com sitesinden backlink kazanırsınız.
 • Youtube yükleme
  Videonuz youtube.com adresine ücretsiz olarak yüklenir.
 • Fon müzik belirleme
  Fon müziğinizi kendiniz belirlersiniz.
Tavsiye

FullHD

389/30sn
389/30sn
 • 1080p Çözünürlük
  1920x1080px boyutlarındadır.
 • Youtube backlink
  Youtube.com üzerinden backlink kazanırsınız.
 • Fon müzik değiştirme
  1 defaya mahsus fon müzik değiştirme hakkına sahip olursunuz.
 • 1 video düzenleme
  1 defaya mahsus videoyu düzenleme hakkına sahip olursunuz.

4K Çözünürlük

399/30sn
399/30sn
 • 2160p Çözünürlük
  3840x2160px boyutlarındadır. Şuanda en iyi çözünürlük kalitesidir.
 • Youtube backlink
  Youtube.com üzerinden backlink kazanırsınız.
 • 1 video düzenleme
  1 defaya mahsus videoyu düzenleme hakkına sahip olursunuz.
 • FTP yükleme
  Dilerseniz videonuz belirlediğiniz FTP adresine de yüklenir.

Animasyon Yapma

Animasyon yapma işi programların hayal gücü ile birleşmesi sonucu oluşur. Hayal gücünüz ne kadar güçlüyse videonuz da aynı derecede etkileyici olacaktır. Bizim görevimiz, edinmiş olduğumuz tecrübelerle sizleri yönlendirmek ve daha etkileyici animasyon videolar oluşturmaktır. Aklınızdaki düşüncelerin hepsini görüntüye dökebiliriz. Düşünceleriniz her zaman optimum çözüm olmayabilir. Maliyeti çok yüksek olabilir. Maliyetin çok yüksek olması bizim işimize gelir ancak müşterilerimizin sürekli olmasını istiyoruz. Bu sebeple maliyeti düşürüp, kaliteyi arttırmak görevimiz haline geliyor.

Müşterilerimiz animasyon fiyatları düşük olunca kalite de yüksek olunca başka işler de verebiliyor. Animasyon video yapma zahmetli iştir. Emek ve zaman ister. Emek harcarız, isteklerinizi karşılamaya çalışırız, beğendiririz, videoyu kullanmaya başlarsınız. Bu sürecin nasıl işlediğini detaylı olarak anlatalım. İlk sorumuz şu olmalı; animasyon nasıl yapılır?

animasyon yapma
Animasyon Yapma

Animasyon Nasıl Yapılır?

Bir çok çeşidi bulunan bu görüntü; aslında gerçekte var olmayan bir görüntünün ekrana aktarılmış halidir. Animasyon tanımı bu şekilde yapılabilir. Peki animasyon nedir nasıl yapılır? Öncelikle aşağıda önerdiğimiz bilgisayar veya mobil(android, ios, windows,symbian-nokia) cihazlarına animasyon yapma programı kurmamız gerekiyor. Kurulum işleminin ardından senaryo belirlenir. Nasıl bir video istediğinize detayları ile birlikte karar verdikten sonra bazı görsel objelere ihtiyaç duyacaksınız. Paint gibi basit resim düzenleme programları ile çözülemeyen işlerinizde, photoshop gibi profesyonel resim düzenleyiciler kullanılabilir. Resimler bazen vektörel bazen infographic(infografik) veya karakter olabilir.

Çizilen resimler animasyon programına aktarıldıktan sonra hareketlendirmelere başlanır. Düşüncenin görüntüye aktarılabilmesi için animasyon yapma programına hakim olmak gerekmektedir. Arka plan rengi veya görüntüsünden sonra objelerimizi milisaniye milisaniye hareketlendirerek animasyonu oluşturuyoruz. Son olarak RENDER(çıktı) dediğimiz olayı gerçekleştirerek videoya dönüştürüyoruz. Her animasyon programı resimlerin arka arkaya eklenerek görüntüye dönüştürülmesi tekniğini kullanır. Yani 10 saniyelik bir video yaklaşık olarak 120-150 resimden oluşur. Resimden ardı ardına eklenir ve hareketlendirilir. Böylelikle karşımıza animasyon çıkar.

animasyon hazırlama
Animasyon Nasıl Yapılır

Animasyon Programı

Animasyon programı olarak bir çok öneride bulunulabilir. Aşağıdaki programları sıradan başlayarak kullanabilirsiniz. Her zaman en iyi animasyon programı olarak Adobe After Effects’i öneriyoruz.

 1. Adobe After Effects
 2. Sony Vegas Pro
 3. Adobe Premiere Pro
 4. Final Cut Pro
 5. Edius
 6. 3Ds Max
 7. iMovie Maker
 8. Edit Magic
 9. Avid Media Composer
 10. Windows Media Maker
 11. DP Animation Maker
 12. StickDraw

Adobe After Effects, Adobe Premiere ve Sony Vegas Pro ileri düzey profesyonel programlardır. Kullanılabilmek için önceden eğitimini almış olmak gerekir. En azından video paylaşım sitelerinde bulunan animasyon yapma konulu ve istenilen program eğitim setleri indirilip izlenmelidir. Yine profesyonel olarak program eğitimi veren firmalardan hizmet alınabilir. Daha basit bir yaklaşım metodu ile video montaj yapmak isteyenler EDIUS programını kullanabilirler. Sıfırdan bir animasyon oluşturamazsa bile video ekleme-kesme-ses değiştirme-fon müzik-hazır resim efektleri ile bir çok konuda videolar oluşturabilir. İlk 3 sıradaki programlara göre kullanımı daha kolaydır.

3Ds Max de ileri düzey tasarım programları arasında gösterilebilir. 7. ve daha alt sıralarda bulunan uygulamalar android, ios, macos, windows, ubuntu gibi işletim sistemlerinde çalışabilir. Çalışmayan uygulamaların da benzer uygulamaları bulunmaktadır. Verilen liste animasyon yapma konusunda yeterlidir. Resim düzenlemeleri için Photoshop(PS) önerilmektedir.

animasyon yapımı
Animasyon Programı

Animasyon Reklam Videosu

En çok tercih edilen türü animasyon reklam videosudur. Şirketler firmalar reklam videolarını senaryolar ile birlikte oluştururlar. Bazen hem gerçek görüntü hem animasyon olarak karma videolar yaptırırlar. En etkileyici reklam türü de budur. Akılda kalıcılığı ile büyük verim elde edilmektedir. Gerçek görüntü ile çizim görüntüleri aynı videoda kullanıldığından uyum sağlanması gerekir. Bu sebeple fiyatlar animasyon piyasa fiyatlarına göre daha tuzlu olabilir. Küçük bir orandır bu fiyat artışı. Animasyon reklam videosu tercih edilmelidir. Yaptığımız çalışmalar sonucunda edinmiş olduğumuz geri bildirimler ile en etkileyici animasyon yapma tekniği gerçek görüntü ve animasyonun uyumlu olarak birleşimidir.

animasyon nasıl hazırlanır
Animasyon Reklam Videosu

Animasyon Yapma Sitesi

Gerçek anlamda animasyon yapma sitesi diye bir olgu bulunmuyor. Sadece bu hizmeti veren web siteleri vardır veya bu işi yapan programların, uygulamaların tanıtım web siteleri vardır. Daha basit bir söylemle, sadece belirli küçük küçük videolar yapabileceğiniz siteler vardır. Örneğin adınızı yazarsınız, adınız ekrana gelir ve gider. Böyle basit bir videoya da animasyon denmez. Küçük bir introdur. Animasyon yapma daha profesyonel işlemdir. Anlatılan değerlere animasyon denirse en iyi animasyon yapma sitesi de www.tanitimvideo.net‘tir. Bizler hem sizlerin görüşlerini dikkate alıyoruz hem maliyeti düşük tutmaya çalışıyoruz. Yani tüm isteklerinizi karşılamaya çalışıyoruz. Animasyon yapımı 2D ve 3D olarak çeşitleri bulunan olgulardır. 3D animasyon yapma sitesi oldukça nadir olsa da 2D animasyon yapma sitesi bulunabilir.

animasyon yapma sitesi
Animasyon Yapma Sitesi

Animasyon Nedir?

Animasyon tanım olarak resimlerin ardı ardına eklenerek gerçekte var olmayan ancak fiziki olarak görünebilen video türüdür. Resimler ardı ardına eklenerek dedik çünkü tüm videoların mantığı böyledir. Eskiden minik deftercikler vardı, her sayfasında da resimler. Defterin sayfalarını hızla çevirdiğimiz zaman yapraklardaki resimler video gibi görünürdü. İşte tüm animasyon yapma programı mantığı aynı şekilde işlemektedir. Gerçekleştirilen işler her saniyede resim olarak kaydedilir ve bir sonraki resme geçer. Resimler hemen hemen birbirine yakın olduğundan sadece küçük bölgelerinde değişiklik olur. Diğer resimde küçük bölgede değişiklik olacağından göze çarpar ve karşımıza animasyon çıkar.

Gün içerisinde mutlaka görüyorsunuz. Gerek televizyonlarda, gerek sitelerde. Belki de animasyon nedir? tam olarak bilmiyoruz.Animasyon Nedir? Nasıl Yapılır?  Bu konu için size detaylı bilgiler verelim. Gerçekte var olmayan bir olgunun(çizimlerin), fiziki olaylara uygun veya uygun olmayan detaylarla gerçek bir video çekim görüntüsüne bürünme şekli olarak bir tanım yaparsak çok da yanlış olmaz. Yani bir veya birden fazla çizim var elimizde. Bu çizimleri sanki oynuyorlarmış gibi video haline dönüştürüyoruz. Gerçek hayattan alıntı olmadıkları çok net anlaşılıyor zaten. Örneğin turktelekom, turkcell, vodafone gibi firmalar genelde animasyon reklamları tercih ediyor. İzlenilen çizgi filmlerin hepsi aslında birer örnektir. Aslında öyle bir olay yoktu, öyle bir canlı yoktur. Gerekli işlemler sonucunda varmış gibi görünür.

Çizgi Film ve Animasyon

Son zamanlarda çocukların izlemiş olduğu Kayu çizgi filmi gibi. Peki neden? Günümüz şartlarında kameralar çok gelişmişken, istediğimiz her şeyi görüntüleyebilecek malzemeler elimizdeyken neden animasyon tercihlerimiz arasında? Çünkü elde edilmesi ve karşıya verilmek istenen düşünce-bilgi daha kolay bir şekilde aktarılıyor. Bir örnek verelim. Yeni bir telefon markası çıktı. Bunun reklama ihtiyacı var duyulması için. Ofisi çektiler, güzel. Bunun görüntü zenginlikleri ile desteklenmemesi çok kötü olur değil mi? Düşünsenize bir reklam sadece kamera çekimlerinden oluşuyor. Bir adam çıkıp konuşuyor. Basit bir şey olur diye düşünüyoruz.

Hem görüntüyü zenginleştirmek hemde izleyenleri daha çok etkilemek için bu yöntem seçiliyor. Üstelik bazı yönden o kadar iyi şeyler ki, gerçek hayatta yapılamayan olaylar dahi bu şekilde halledilebiliyor. Animasyon yapma aslında işte böyle meşakkatli iştir. Özellikle televizyon kanallarının program başlangıçlarında bulunan tanıtımlar bu yöntem ile hazırlanıyor. Jenerikler(intro) olarak isimlendirdiğimiz videolar çok da olumlu tepkiler alıyor ki devam ediyorlar. Görsellik çok önemlidir. Bu da aslında gerçek olmayan, profesyonel bir çalışma ile gerçekleştirilen görüntülerden oluşmaktadır.

Hakkımızda Bir Yorum (Animasyon Yapma)

Teknoloji gelişiminin devam ettiği zamanımızda başarılı şirketlerin ve işletmelerin stratejik adımları da dikkate alınmalıdır. Başarılı firmaları mercek altına aldığımız zaman ilk sırayı müşteri memnuniyeti alırken ikinci sırayı reklamlar alıyor. Yani bir işletmenin reklam yapabilme gücü aynı zamanda başarısını da göstermektedir. Son zamanlarda bu konuyu araştırırken www.tanitimvideo.net adında bir site ile karşılaştım. Siteyi uzun zaman inceledim, gerçekten çok başarılı buldum. Faydalı bir bilgi olduğundan paylaşma ihtiyacı hissettim. Biraz siteden bahsetmek istiyorum.

Bu işin piyasa değerleri 1000-2000₺’den başlar diye düşünürken fiyatları 90₺’den başladığını görünce şaşırdım. Böyle kaliteli tanıtım videolarına 90₺ çok uygun fiyat gibi geldi. Böyle kaliteli bir sitenin, böyle uygun fiyata hizmet vermesinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Ve çok faydalı olduklarını düşünerek web sitemde bunu paylaşıyorum. Kendim sosyal medyada paylaşıyorum ve bunu okuyan herkesi sosyal medyada paylaşmaya davet ediyorum. Tanıtım videosu hazırlama çok kapsamlı ve iddialı bir ifade. www.tanitimvideo.net sitesine çıktıkları bu zor yolda başarılar dilerim.

Sitenin asıl amacı tanıtım videosu hazırlama konusunda çeşitli kategorilerde hizmet vermek. Şimdiye kadar gördüğüm en kapsamlı video hazırlama sitesi diyebilirim. Neden? Bazı kategorilerini sıralayayım.

 • Doğum günü videosu
 • Düğün&Nişan videosu
 • Evlilik Yıldönümü videosu
 • İnşaat Projeleri videosu
 • Sevgililer Günü videosu
 • Sevgiliye&Eşe Özel video
 • Şirket Tanıtım videosu
 • Tanıtım videosu hazırlama
 • Özür Dileme videosu
 • Website Tanıtım videosu
 • Yılbaşı Kutlama videosu
 • Sunum videosu
 • Animasyon Yapma
 • Video Editleme

Gibi bir çok kategoride video ve montaj hizmeti veriyorlar. Referanslarına baktığım zaman oldukça başarılı buldum. Animasyon tasarımcısı olarak kabul edilen tanitimvideo.net Nike, CAT, Medicalpark Hastaneler Grubu, Aydın Üniversitesi, DGN Mühendislik gibi şirketleri de görünce, güvenilir olduklarına inandım. Site tasarımları da oldukça güzel. Dinlendirici renkler kullanıp, anlaşılır site yolları ile karışıklık yaratmamışlar. Ekipteki bazı kişilerle sohbet imkanı buldum. Oldukça ilgili kişilerden oluşuyor.

SİZİN İÇİN SEÇTİK

Tanıtım videosu yapan firmalar

Tanıtım Videosu Yapma

Ürün satarak iş yapanların en başarılı sonuçları alabilmeleri için tabi ki iyi bir reklama ihtiyaçları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.