Anasayfa / Genel Videolar / Jenerik Video Hazırlama

Jenerik Video Hazırlama

Televizyon programları, youtube/vimeo/instagram/facebook/twitter gibi sosyal ağlarda paylaşılacak videoların önünde veya arkasında jenerik video hazırlama yoluna gidildiğinde olumlu tepkiler almaktadır. Tüm televizyon kanallarında programların başında görürsünüz. Bizler sizler için jenerik video hazırlatma düşüncelerinizi gerçekleştiriyoruz. Jenerik video örnekleri aşağıda verilmiştir. Jenerik siparişleriniz 24 saat içinde teslim edilmektedir. Aşağıdaki iletişim ve sipariş formunu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir.

Jenerik Video Hazırlama

[]
1
İletişim ve Sipariş Formu
Adınız Soyadınızisminiz ve soyisminiz
Telefon Numaranıztelefon & whatsapp
İsteğinizi Anlatınızlütfen istediğiniz video detaylarını belirtin. çözünürlük kalitesi, süresi, ne için hazırlanacağı vs..
0 /
Previous
Next

 

Jenerik Video Örnekleri

Jenerik Video Hazırlama Fiyatları

SD Çözünürlük

129/30 sn
129/30 sn
 • 480p Çözünürlük
  854x480px boyutlarındadır.
 • En uygun fiyat
  Videolar arasında fiyatı en uygun çözünürlüktür.
 • Youtube yükleme
  Videonuz ücretsiz olarak youtube.com da yayınlanır.
 • Fon müzik belirleme
  Fon müziğinizi kendiniz belirlersiniz.

HD Çözünürlük

149/30 sn
149/30 sn
 • 720p Çözünürlük
  1280x720px boyutlarındadır.
 • Youtube backlink
  Youtube.com sitesinden backlink kazanırsınız.
 • Youtube yükleme
  Videonuz youtube.com adresine ücretsiz olarak yüklenir.
 • Fon müzik belirleme
  Fon müziğinizi kendiniz belirlersiniz.
Tavsiye

FullHD

169/30sn
169/30sn
 • 1080p Çözünürlük
  1920x1080px boyutlarındadır.
 • Youtube backlink
  Youtube.com üzerinden backlink kazanırsınız.
 • Fon müzik değiştirme
  1 defaya mahsus fon müzik değiştirme hakkına sahip olursunuz.
 • 1 video düzenleme
  1 defaya mahsus videoyu düzenleme hakkına sahip olursunuz.

4K Çözünürlük

199/30sn
199/30sn
 • 2160p Çözünürlük
  3840x2160px boyutlarındadır. Şuanda en iyi çözünürlük kalitesidir.
 • Youtube backlink
  Youtube.com üzerinden backlink kazanırsınız.
 • 1 video düzenleme
  1 defaya mahsus videoyu düzenleme hakkına sahip olursunuz.
 • FTP yükleme
  Dilerseniz videonuz belirlediğiniz FTP adresine de yüklenir.

 

Jenerik Video Hazırlatma

Sipariş formunu gönderdikten sonra ekiplerimiz tarafından bilgileriniz incelenecektir. Bilgileriniz incelenip sizinle iletişim kuracağız. Detaylar belirlendikten sonra çalışmalarınıza başlayacağız. İşlerin hızlanması adına logonuz iletişim formunu doldururken göndermelisiniz. Logonuzun adresini gönderdiğiniz zaman ekiplerimiz tarafından indirilecektir. Logonuz bulunmuyorsa kullanmamız gereken mesajları da gönderebilirsiniz.

jenerik video hazırlama
Jenerik Video Hazırlama

Jenerik Video Nedir?

Jenerik video; film, dizi, tv programları, videoların başında veya sonunda kullanılan videonun içeriği hakkında ip uçları veren videolardır. Çeşitli alanlarda kullanılır. Film senaryoları yazılırken jenerikler düşünülmektedir. Eğlenceli bir film olacaksa genelde çok renkli jenerikler oluşturulur. Korku/gerilim jeneriklerinde ise genellikle siyah-gri renk ton ağırlıklı jenerikler oluşturulur ve gerilim müzikleri kullanılarak etkileyici olabilir. Youtube kişiler mutlaka jenerik kullanmaktadır. Bunlara opener da denilmektedir. Opener’lar daha çok kısa videolar olur (yaklaşık 10 saniye civarı). Hemen hemen tüm televizyon programlarında, haber bültenlerinde hem başlama hemde bitme aşamasında görebilirsiniz. Yüksek çözünürlükte oluşturulurlar. Jenerik hazırlama programı olarak tercih edilebilecek bir çok uygulama bulunuyor. Jenerik video hazırlama konusuna başlanabilir.

jenerik animasyon hazırlama
Jenerik video yapma

Jenerik Hazırlama Programı

Bütün video hazırlama programlarında olduğu gibi jenerik videosu hazırlama konusunda da Adobe After Effects programını öneriyoruz. AE uygulamasını kullanmak kullancılar tarafından gelen yorumlara bakılırsa; kullanılması zor bir programdır. Özverili bir eğitim süreci gerektirir. Piyasada adobe after effects eğitimi veren firmalar şirketler bulunuyor fakat buna ayıracak bütçeniz yok ise youtube, vimeo, dailymotion gibi video paylaşım sitelerinde eğitim setleri bulunuyor. Eğitim setlerinden faydalanabilirsiniz. Setlerden faydalandığınız zaman isteklerinizi tam olarak yine oluşturamazsınız. Özverili çalışma ve eğitim süreci sonunda ancak bunu elde edebilirsiniz. Adobe Premiere jenerik hazırlama programı kullanan kişiler/firmalar da bulunuyor. Jenerik video hazırlama ve çok beğenilsin isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

jenerik video yapma
Jenerik hazırlama programı

Jenerik Hazırlama Sitesi

Ücretsiz jenerik hazırlama sitesi olarak bir çok site mevcuttur. Jenerik video hazırlama emek gerektiren iştir. Jenerik fiyatları da buna nazaran tuzlu olabilir. Çok çeşitli sitelerde ücretsiz olarak geçmesine rağmen sadece 2-3 saniyesi ücretsiz olarak sunuluyor veya öyle söyleniyor. Hiç bir video sitesi ücretsiz olarak dediği halde istediğiniz jeneriği size vermez.

Ücretli jenerik hazırlama sitesi ise tercih edilmesi gereken yerlerdir. Çünkü istediğiniz şekilde jenerikler oluşturulur ve bunun karşılığını alırlar. Hem siz tam istediğiniz gibi jenerik sahibi olursunuz hemde emeğin karşılığını verirsiniz. Jenerik hazırlama sitesi olarak “jenerik video hazırlama” yazısının üstüne tıklayınız. Tanitimvideo.net olarak jeneriklerinizi oluşturabiliriz.

 

Jenerik Nasıl Yapılır

Jeneriğin film mi dizi mi youtube videoları mı veya normal videolarınız için mi olduğunu belirlemek gerekiyor. Belirlendikten sonra amacına uygun renk tonları ve ses seçiliyor. Genellikle ses ile video uyumu olan görüntüler daha çok beğeniliyor. Bu aşamada jenerik nasıl yapılır sorusu aydınlanıyor. Logonuz, sloganınız videoya işleniyor. Milisaniye aralıklarıyla hareketlendirmeler yapılıyor. Yaklaşık 10 saniyeyi bulduğunda video sonlandırılıyor. Render almadan önce ses montajı yapılıyor. Son olarak render alınıyor ve artık kullanmaya başlanıyor. Avi, gif, swf, flv, mp4, mpeg, mpg formatlarında olabiliyor. Web sitesine yerleştirmek için gif ve swf, youtube gibi video paylaşım siteleri için mpg, mpeg ve avi önerilir. Adobe after effects, adobe premiere jenerik hazırlama programları kullanılabilir. Jenerik video yapımı çok zor da değildir çok kolay da değildir. Jenerik video hazırlama düşüncesi olanlar bizim aracılığımızla bu işi kolay kılmaktadır.

 

Jenerik Kelimesinin Kullanımı

Jenerik kelimesi hukuki olarak filmlerin başında bulunan tanıtıcı videolardır. Yani bir nevi film tanıtım videosudur. Emeği geçenler, başrol oyuncuları, figüranlar, yönetmen, senarist, seslendirmen, sponsorlar vs. gibi bilgiler içerir. Sadece filmin başında kullanılmadığı gerçek hayatta karşımıza çıkmaktadır. Özellikle futbol programlarında “jeneriklik gol” cümlesi karşımıza çıkar. Bunun yanında “jenerik domain” , “jenerik alanadı” , “jenerik firma adı” , “jenerik şirket sloganı” gibi kelimelerle karşılaştığınız zaman şaşırmamanız gerekmektedir. Jenerik kelime anlamı bizce “güzel” , “en güzel” , “sık görülmeyen” , “sıradışı” olarak tanımlanabilir. Jenerik video hazırlama da bunlardan biridir.

SİZİN İÇİN SEÇTİK

Tanıtım videosu yapan firmalar

Tanıtım Videosu Yapma

Ürün satarak iş yapanların en başarılı sonuçları alabilmeleri için tabi ki iyi bir reklama ihtiyaçları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir