Anasayfa / Animasyon Hakkında Herşey / Tanıtım Videosu Nedir?

Tanıtım Videosu Nedir?

Tanıtım videosu nedir sorusuna yanıt arayacak olursak; yaptığınız işi, sattığınız ürünü, verdiğiniz hizmetleri anlatan; firmaya veya kişiye ait iletişim bilgilerini barındıran, potansiyel müşterilerinize hitap edecek ve onları etkileyecek videoların bütünüdür. Reklam sektörünün bir alt başlığı da denebilir. Genellikle animasyon videolardan oluşturulur. Karikatüristlik karakterler oluşturularak da hazırlanabilirken, karakter/ kişi kullanmadan da müşterilerinin isteğine göre sembol, efekt veya tamamen görsellerden oluşan videolar hazırlanarak tanıtım videoları oluşturulmaktadır. Son zamanlarda yeni trendlere adını büyük harflerle yazdıran WHİTEBOARD VİDEOLAR da tanıtım videoları oluştururken en çok talep gören videolar arasına girdi. Özellikle ticari amaçlarda kullanılan tanıtım videoları, müşterilerin de oldukça dikkatini çekmekte ve artık bütün müşteriler bir ürünü satın almadan önce internet üzerinden ürünün tanıtım videolarını aratmaktadır. 2019 yılında yapılan e-ticaret alışveriş oranlarından alınan verilerle gerçekleştirilmiş olan araştırmalara göre tanıtım videosu veya tanıtım filmi olan ürünler, tanıtım videosu veya tanıtım filmi olmayan ürünlere oranla %87 daha fazla satış elde etmiştir. Oran bu kadar yüksek olunca 2020 yılının başından itibaren hemen hemen her firma tanıtım videolarına daha fazla yönelmeye başlamıştır. Firmalar arası rekabetin artması da yine video sektörüne canlılık getirmiş, her e-ticaret firması artık en az bir tane tanıtım videosuna sahip olmaya başlamıştır. Satışlarındaki yükselişi gören firmalar; hem satışlarının yükselişe devam etmesi adına, hem de markalarının bilinirliğini arttırmak amacıyla aldıkları video hizmetlerine son sürat devam etmiştir.

Tanıtım Videosu Nedir

Tanıtım videosu nedir cevabına devam edelim. Sektörde ilk olarak ürün veya firma bazlı tanıtım videoları ağırlıklı çalışılırken, sosyal medyanın bu kadar hayatımıza girmesiyle birlikte; instagram profili tanıtım videosu, Youtube kanalı tanıtım videosu, facebook sayfası tanıtım videosu gibi pek çok sosyal medya hesaplarına yönelik tanıtım videosu hazırlamaya da rağbet oldukça artmaya başladı. Tanıtım videolarının hizmet yelpazesi giderek genişlemeye devam ederken son zamanlarda en çok tercih edilen tanıtım videolarından bir diğeri ise çekiliş veya kampanya tanıtım videoları olmaya başladı. İnsanlar sosyal medya hesaplarına kullanıcı/ takipçi kazandırmak adına sürekli olarak kampanya ve çekilişler düzenlemeye başladı. Önceleri sadece fotoğraf ile hazırlanan kampanya veya çekiliş paylaşımları yeterli etkiyi göstermeyince, çözümü videoda arayan müşterilerimiz aldıkları sonuçlardan çok memnun olduklarını bize yaptıkları geri dönüşlerle bildirdiler. Ve olumlu geri dönüşler bize işimizi ne kadar doğru yaptığımızı göstererek işimize daha sıkı sıkı bağlanmamızı sağladı.

Kısaca özetleyecek olursak; tanıtım videosu istenilen hemen hemen her alanda hazırlanmakta, ve az maliyetle çok kazanç sağlamaktadır. Sizin hala bir tanıtım videonuz yoksa iletişim formundan bize ulaşın, hem video çalışmalarınızı hazırlayalım. Hem de satışlarınızı nasıl arttırabileceğiniz konusunda size yılların tecrübesiyle rehberlik yapalım.

Tanıtım Filmi Nedir?

Tanıtım videosu nedir sorusundan sonra, tanıtım filmi de tanıtım videosuyla aynı amaca hizmet ederken; tanıtım filmleri daha çok gerçek görsellerle oluşturulan bir çeşit video türüdür. Profesyonel ekipmanlarla yapılmış çekimler, drone çekimleri ile fabrika tanıtımları, inşaat firmalarının tanıtımları, otel tanıtımları ve buna benzer birçok sektöre hizmet etmektedir. Gerçek görsellerin kullanılması müşteriyi oldukça memnun ve ikna etmektedir. Eğer bir otel işletmecisiyseniz elbette size ilk önerimiz bir tanıtım filmi olacaktır. İnşaat sektöründeyseniz aşamalı bir video sürecini önerir, ilk olarak proje videosu, ardından üç boyutlu dairelerinizi tanıtan animasyon tanıtım videosu ve projenizin bitmiş haliyle de bir tanıtım filmi çalışması sizin için çok daha uygun olacaktır. Tanıtım filmlerinde tanıtım videosuna oranla seslendirmenin etkisi çok çok daha fazla ve önemlidir. Çünkü tanıtım videolarında yazı ve görsellere yakın oranda yer verilebilir. Ancak tanıtım filmlerinde gerçek görseller kullanıldığı için yazılara çok fazla yer vermemek, fon müzik ve seslendirme ile görsellerin etkileyiciliğini arttırmak gerekmektedir. Filmden kesitlerle oluşturulmuş kısa tanıtım filmi hizmeti de veriyoruz.

Tanıtım filmi nedir

Sizler de bir tanıtım filminiz olsun istiyorsanız iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz. Tanıtım videosu nedir ve nasıl etkili olur, detayları konuşalım. Sizlere çözüm önerileri sunalım.

En Çok Tercih Edilen Tanıtım Videoları

Tanıtım videosu yaptırmak isteyen firmalar genellikle ilk olarak firmalarını anlatan bir tanıtım videosu yaptırmayla işe başlıyor, ve ardından verdikleri hizmetleri kısaca anlatan bir video hazırlatıyor ve sonrasında satışlarını gerçekleştirdikleri her bir ürün için veya hizmet verdikleri her bir iş için ayrı ayrı video çalışması talep ediyorlar. Hazırlayacağımız video çalışmasının içeriğini kararlaştırdıktan sonra, videodaki etkileyiciliği arttırmak için konuşup ortak kararlar alıyoruz. Artık herkesin de bildiği üzere tanıtım ve reklam videolarında müşteriyi asıl etkilediğimiz ve yakaladığımız şey SESLENDİRME! Uzmanlar bir şeyin akılda kalıcılığını sağlamak için hem görsel hem de işitsel olarak beynin uyarılması gerektiğini savunuyorlar. Ve profesyonel firmaları göz önüne alacak olursak, bütün büyük firmaların ya bir sloganı, ya da duyar duymaz aklımıza o firmayı getirecek sesli bir nakaratı vardır. Tanıtım videosu nedir geliştirmelerine katkı sağlamaktadır. Haydi gelin bir deneme yapalım;

“Cosss” diyince aklınıza ne geldi?

“On yüz bin milyon baloncuklu” diyince hemen hangi kelimeyi aradı zihniniz?

“Harca harca bitmez” diyince sizinde zihninizde açık mavi renk canlandı mı?

“Ülker çikolatalı gofret sevmeyen var mı?” yıllardır kulağımıza aşina olmuş bu sloganı bilmeyen var mıdır acaba?

Bu örnekler sizin de tahmininiz üzere çok çok arttırılabilir. Önemli olan burdaki kilit noktayı anlamak. Tanıtım videosu nedir tam bu esnada çok önem kazanmaktadır.

O zaman etkili bir tanıtım videosu için gereken maddeleri sıralayacak olursak;

 1. Tanıtım videosunun hizmet ettiği amaç açık ve net bir şekilde videoya işlenmeli. Tanıtım videosu nedir tam olarak anlanmalı.
 2. Tanıtım videosu her yaşa, her kesime hitap etmeli. Yani hazırlanan bir videoyu ilkokul mezunu olan bir insan da kolaylıkla anlayabilmeli, bir profesör de rahatlıkla anlayabilmeli. Herkesi etkileyen bir video oluşturulmalı.
 3. Etkileyicilik! Bunun için birkaç alt faktör mevcuttur, en önemlisi SESLENDİRMEdir.
 4. Tanıtım videonuzda kullanılacak fon müziğin videonun akışıyla uyumlu ve aynı tempoda olması, tanıtım videonuz seslendirmeli ise fon müziğin seslendirmenin önüne geçmemesi çok çok önemlidir.
 5. Video sahnelerinin birbiri ile uyumlu olması, sahne geçişlerinin hissedilmeden akıcı bir şekilde oluşturulması, videonun vurgu kısmının belirlenmesi ve efekt veya seslendirmede bu vurgu kısmına orantılı bir vurgu yapılması çok çok çok önemli detaylar arasında yer almaktadır.
 6. Her videonuzun girişinde veya sonunda kullanılacak bir intro video veya slogan oluşturularak, insanların zihninde kalıcı bir etki yaratmak.
 7. İnsanların güvenini kazanmak adına tanıtım videolarınızda firma bilgilerine, ,size kolaylıkla ulaşabilmeleri adına iletişim bilgilerine yer vermek gerekmektedir.
 8. Tanıtım videonuzun süresini mümkün olduğunca kısa tutarak, tanıtım videosu nedir tam olarak anlayarak, insanların ilgisi dağılmadan onları yakalayabilmek de en önemli detaylardan birisidir.

YouTube Kanalı Tanıtım Videosu Yapma

YouTube kanalı olan kullanıcılar genelde kanallarına abone kazandırmak ve görüntülenme sayılarını arttırmak için bir tanıtım videosuna ihtiyaç duyarlar. Biz öncelikle YouTube kanalı sahiplerine bir intro video öneriyoruz. İnsanların zihninde yer etmek, kanalı kısaca tanıtmak için 7-15 saniyelik bir intro video çalışmasının ardından, YouTube kanalı tanıtım videosu yapma işlemi için tekrar görüşüyoruz ve detayları belirliyoruz. Bu adımlardan sonra tanıtım videosu nedir daha iyi anlıyoruz. Her kullanıcının farklı bir talebi olabiliyorken genel olarak yaptığımız YouTube kanalı tanıtım videosu şu şekilde oluyor;

 1. Öncelikle bir intro video oluşturuyoruz. YouTube kanalı sahibi yüklediği her videonun genellikle başına bu intro videoyu yerleştiriyor.
 2. Ardından YouTube kanalına yüklediği videoların içerikleri inceleniyor, özetleniyor ve bir seslendirme metni hazırlıyoruz.
 3. Seslendirme metnine uygun video çalışması hazırlayarak YouTube kanalı tanıtım videosunu tamamlıyor ve teslim ediyoruz. Tanıtım videosu nedir ve size nasıl bir katkı sağlar çok iyi anlayacaksınız.

Dileyen müşterilerimize yükledikleri videolardan kesim kesim kolajlar yaparak ve efektler etkileyerek, vurgu noktaları belirleyip sadece fon müzikli YouTube kanalı tanıtım videosu çalışması da hazırlayabiliyoruz. Siz yeter ki isteyin, biz tanitimvideo.net ekibi olarak sizlerin her zaman yanındayız.

Sizler de YouTube kanalı tanıtım videosu ve YouTube kanalı intro videosu oluşturmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Tanıtım videosu nedir konusuna katkı sağlamak için önerilerde bulunabilirsiniz.

Sosyal Medyada Video Etkisi

Artık alışverişlerin çoğu internet üzerinden sağlandığı için, bir çok firma dükkan kirası, personel masrafı vereceğime, internet satışı yapıp tanıtım ve reklam videoları hazırlatarak; google, facebook, twitter, instagram gibi en çok kullanılan sosyal mecralara reklam vererek hem çok daha geniş bir kitleye ulaşırım, hem daha az giderim olur, hem de vaktim bana kalır düşüncesiyle sanal dükkan oluşturmaktalar. Tanıtım videosu nedir konusunun anlamı daha çok değer kazanmaktadır. Video da tıpkı satışlar gibi süreklilik isteyen bir uğraşıdır.  Ve internet satışlarında sürekli bir yükseliş arayan firma sahipleri, ara ara kampanya ve çekilişler de düzenleyerek müşterilerine her an kendini hatırlatmaktadırlar. Kampanya ve çekiliş videoları da tanıtım videoları kategorisinde göz önüne alınabilir. Aktif sosyal medya hesapları daha çok kullanıcı çekmektedir. Çünkü yaptığınız paylaşımları beğenen kişilerin takipçilerinin keşfet bölümüne sizin paylaşımlarınız da düşecek, sizi takip etmeyen kullanıcılara da sadece paylaşım yaparak ulaşmış olacaksınız. Aslında aktif bir sosyal medya hesabına, doğal ve ücretsiz bir reklam verme işi de diyebiliriz.

SİZİN İÇİN SEÇTİK

En iyi render programlarıo

En İyi Render Programları

Video tasarımcı kişilerin veya video düzenleme yapmak isteyen kişiler için program seçimi çok önemlidir. Video …

1 Yorum

 1. Merhaba şirket tanıtım videosu ve ürün tanıtım videosu istiyoruz görüntü kalitesi iyi olan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.