Anasayfa / Genel Videolar / Whiteboard Animasyon

Whiteboard Animasyon

Video ile anlatılması gereken bir konu varsa bunun için whiteboard animasyon tercih edilebilir. Whiteboard animasyon fiyatları 3D animasyonlara göre daha uygundur. Whiteboard yani beyaz tahta animasyonları sempatik görüntüsü ile herkesi cezbetmektedir. Anlatılacak olgunun net ve akıcı şekilde anlatılması, üstüne seslendirme eklenmesi sonucunda harika sonuçlar ortaya koymaktadır. Aşağıda bulunan örnek whiteboard animasyonları bunu en net şekilde anlatmaktadır. Alt kısımda iletişim formu yer almaktadır. Whiteboard animasyon hazırlama düşüncesi olan kişiler bizlere ulaşabilir. En kısa sürede beyaz tahta videonuzu oluşturup teslim edebiliriz.

[]
1
İletişim ve Sipariş Formu
Adınız Soyadınızisminiz ve soyisminiz
Telefon Numaranıztelefon & whatsapp
İsteğinizi Anlatınızlütfen istediğiniz video detaylarını belirtin. çözünürlük kalitesi, süresi, ne için hazırlanacağı vs..
0 /
Previous
Next

Whiteboard Animasyon Örnekleri

 

Whiteboard Animasyon Fiyatları

SD Çözünürlük

129/30 sn
129/30 sn
 • 480p Çözünürlük
  854x480px boyutlarındadır.
 • En uygun fiyat
  Videolar arasında fiyatı en uygun çözünürlüktür.
 • Youtube yükleme
  Videonuz ücretsiz olarak youtube.com da yayınlanır.
 • Fon müzik belirleme
  Fon müziğinizi kendiniz belirlersiniz.

HD Çözünürlük

149/30 sn
149/30 sn
 • 720p Çözünürlük
  1280x720px boyutlarındadır.
 • Youtube backlink
  Youtube.com sitesinden backlink kazanırsınız.
 • Youtube yükleme
  Videonuz youtube.com adresine ücretsiz olarak yüklenir.
 • Fon müzik belirleme
  Fon müziğinizi kendiniz belirlersiniz.
Tavsiye

FullHD

169/30sn
169/30sn
 • 1080p Çözünürlük
  1920x1080px boyutlarındadır.
 • Youtube backlink
  Youtube.com üzerinden backlink kazanırsınız.
 • Fon müzik değiştirme
  1 defaya mahsus fon müzik değiştirme hakkına sahip olursunuz.
 • 1 video düzenleme
  1 defaya mahsus videoyu düzenleme hakkına sahip olursunuz.

4K Çözünürlük

199/30sn
199/30sn
 • 2160p Çözünürlük
  3840x2160px boyutlarındadır. Şuanda en iyi çözünürlük kalitesidir.
 • Youtube backlink
  Youtube.com üzerinden backlink kazanırsınız.
 • 1 video düzenleme
  1 defaya mahsus videoyu düzenleme hakkına sahip olursunuz.
 • FTP yükleme
  Dilerseniz videonuz belirlediğiniz FTP adresine de yüklenir.

 

Whiteboard Animasyon Nedir

Bilmeyenler için whiteboard animasyon nedir sorusuna cevap aramakta fayda var. Whiteboard animasyon beyaz bir tahta üzerine(beyaz arka plan) görüntülerin efektlerle oluşturarak basit çizimlerle anlatma tekniğidir. Bazı whiteboard animasyonlarda el ile çizim yapılıyor gibi tasarım yapılabilir, bazılarında ise çizimler direkt olarak ekranda belirebilir. Whiteboard demek el ile çizim demek değildir. El ile çizim efektleri daha çok beğeni aldığından bazı kişiler tarafından ayrılmaz bir parça olarak görülüyor. Yukarıda bulunan örneklere bakıldığı zaman rahatlıkla anlaşılabilir video türüdür. Genellikle tanıtım videosu ve reklam videoları oluşturulurken tercih edilmektedir.

whiteboard animasyon
Whiteboard Animasyon Nasıl Yapılır

Beyaz Tahta Animasyon

İngilizcesi “Whiteboard animation” olduğundan Türkçe’ye “whiteboard animasyon” şeklinde değil “Beyaz tahta animasyon” şeklinde çevrilir. Dilimizdeki gerçek çevirisi beyaz tahta animasyondur. Tasarımcı kişiler/firmalar yaptıkları hizmetleri anlatırken genelde “white board” dedikleri için insanlar da “whiteboard ne demek” gibi sorular sormaya başlıyor. Beyaz tahta demektir fakat ilk hizmet bu şekilde söylediğinden akıllarda whiteboard animasyon olarak kalıyor maalesef. Whiteboard okunuşu ise “vayt bord” olarak söylenebilir. “Whiteboard animation” ise “vayt bord animeyşın” şeklinde telaffuz edilebilir. Konu için gereksiz bilgi şeklinde düşünmeyin, kendinizi ifade edebilmek adına yararlı bilgi olabilir. Beyaz tahta video bu şekilde özetlenebilir.

whiteboard animasyon hazırlama
Whiteboard Animasyon

Whiteboard Animasyon Programı

Whiteboard videolar hangi programla hazırlanıyor sorusunun bir çok yanıtı vardır. Whiteboard animasyon programı olarak amatör uygulamalar da mevcut profesyonel işler için bilgisayar programları da mevcuttur. Detaylı bilgi için En iyi video yapma programları konumuza göz atabilirsiniz. Profesyonel anlamda Adobe After Effects, Adobe Premiere, Sony Vegas Pro ve 3Ds Max bilgisayar programları bilindiği zaman yeterli gelmektedir. Basit programlar olmadığı için kullanılması zordur, eğitim almak gerekir. Youtube, vimeo gibi video paylaşım sitelerinde eğitim videolar mevcut, dileyen kullanıcılarımız arama yaparak izleyebilirler. Amatör olarak Explaindio programı kullanılabilir. Android Google Play Store ve iOS App Store mağazalarında ücretli olarak bazı telefon uygulamaları da bulunmaktadır. Google‘dan araştırmalar yaparak ihtiyaçlarınıza uygun kullanışlı programlar bulabilirsiniz. Whiteboard animasyon programları çok sayıda olduğundan ihtiyaçlarınıza göre bazı programlar kolaylık sağlar, bazı programlar zorluk çıkartır. Bu sebeple kendinizin araştırıp bulması daha uygun olacaktır. Tavsiyemiz ise Adobe After Effects programıdır.

whiteboard video yapma
Whiteboard Video

 

Whiteboard Animasyon Nasıl Yapılır

Whiteboard animasyon nedir sorusunun yanıtından sonra whiteboard animasyon nasıl yapılır sorunu akılda soru işaretidir. Animasyon Yapma ve Stop Motion Animasyon Yapma konularımızda biraz bahsetmiştik. Whiteboard animasyon yapma ise temel hatlarıyla şöyle sıralanabilir. Öncelikle arka plan(beyaz tahta dediğimiz) seçilir. Whiteboard olduğu için büyük oranda beyaz ve açık gri renk tonları kullanılır. Arka plan yerleştirildikten sonra kullanılacak çizimler programa import edilir(içe aktarılır). Çizimlerin her saniye, salise değerlerinde koordinat konumları, opaklığı vb. gibi özellikleri belirlenerek kaydedilir. El ile çizim yapıyormuş gibi efektler için ise el resimlerinin arka planı şeffaf şekilde olması gerekir(png, gif, psd gibi formatlarda). El ekrana gelir ve her salisede el’in konumu belirlenir. El’in her hareketinde çizim resmi el’e bağlanır. El hareket ettikçe çizim oluşmaya başlar. Ekranda görünecek her resmin ekrana giriş efekti ve ekrandan çıkış efekti belirlenir. Resmin yanında bazen yazı(text) istenir. Yazılar da uygun yerlere uygun zamanlarda uygun efektlerle eklendikten sonra fon müzik belirlenir. Seslendirme var ise ses ile görüntü uyumunun kontrolü yapılır. Hiç bir sorun yoksa render(çıktı) alınır. İstediğiniz formatta videonuz elinizde olur. Whiteboard animasyonlar kabaca böyle yapılır.

SİZİN İÇİN SEÇTİK

Tanıtım videosu yapan firmalar

Tanıtım Videosu Yapma

Ürün satarak iş yapanların en başarılı sonuçları alabilmeleri için tabi ki iyi bir reklama ihtiyaçları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir